Altın Fiyatları Kategorisi

Altın Fiyatları 2018 Yılını Jeopolitik Riskler ve Siyasi Belirsizlikler ile Geçirdi

Altın fiyatları için 2018 yılı pek de iyi geçmedi diyebiliriz. Çünkü dünya genelinde artan jeopolitik riskler, küresel ekonomiye yönelik endişeler ve siyasi belirsizliklerle bayrak gibi dalgalandı. ABD’nin Çin ve İran başta olmak üzere uyguladığı yaptırımlar, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış süreci sadece altın için değil, diğ..

Okumaya Devam Et

Altın Fiyatları Neden Düşer ve Yükselir?

Altın Fiyatları Neden Düşer ve Yükselir?

Altın yatırımcılarını yakından ilgilendiren konuların başında fiyat seviyelerinde meydana gelen değişmelere sebep olan faktörler nelerdir gibi hususlar yer alır. Bu hususlar gerçekten de önemlidir. Çünkü yatırımcılar fiyat seviyelerinde yaşanan anlık dalgalanma hareketlerini değerlendirebilmek için doğru tahminlerde bulunması gerekir..

Okumaya Devam Et

Gram Altın Fiyatları 2016 Sonunda Ne Olur?

Altın cephesinde sular durulmuyor. FED'in faiz artırım politikaları ve ABD'nin büyük ses getiren 58. Başkanlık seçimleri ile altın fiyatlarında sert hareketler kaydedildi. Donald Trump, ABD'nin 45. Başkanı olurken, yaşattığı şok etkisi nedeniyle altın önce ani yükseldi, sonra da sert düştü. Trump'un başkanlığı kazandığı ile ilgili il..

Okumaya Devam Et

Borsa Neden Dalgalanır?

Borsanın içerisinde bulunan bütün yatırım araçlarının fiyatları gün içinde sürekli değişimler göstermektedir. Bu dalgalanmaların oluşmasında rol oynayan birçok sebep vardır. Bu sebepler arz ve talebi etkiler, etkilenen arz ve talepte fiyatlar üzerinde belirleyici olur. Çünkü borsada fiyatlar, içerisinde bulunan katılımcılar sayesinde..

Okumaya Devam Et

Dolar Çıkarsa Altın Ne Olur?

Dolar Çıkarsa Altın Ne Olur?

Altın ve dolar ilişkisi gram altının hangi fiyata gelmesinde öncü bir göstergedir. Her ikisi de aynı şekilde ivmeli yükseliş gösteremiyor ve biri çok güçlü ise diğeri zayıflama eğilimine girmiştir. Aslında hesaplama mantığını örnek vererek gösterirsek ve birkaç tane de olası senaryo çizersek ikisi arasındaki farklılığı daha net göreb..

Okumaya Devam Et

Altın Fiyatları Nasıl Yorumlanır?

Altın Fiyatları Nasıl Yorumlanır?

Dünyanın önde gelen ülkelerinin hisseleri eğer dalgalanma sürecine girmişse altında yükselişleri görmemiz mümkün olabiliyor. Hisse hareketlerinin fiyatları gerileme eğiliminde ve dalgalı seyir halinde devam ediyorsa altında yukarı, aşağı hareketlenmeler ile dirençlerini kırmaya çalışacaktır. Fakat altın üretici ülkelerden gelen, bu f..

Okumaya Devam Et

2015 Yılında Altın Yükselir mi?

2015 Yılında Altın Yükselir mi?

Birçok yatırım aracı açısından merakla beklenen 2015 yılı geldi. İlk günleri yaşamaya başladığımız bugünlerde en merak edilen yatırım araçlarından birisi de altın. Yaklaşık iki yıldan beri düşüş trendinde olan altın fiyatları, 2015 yılında nasıl bir seyir izleyecek büyük bir merak konusu. FED'in faiz artırımı için verdiği "kayda d..

Okumaya Devam Et

2014’te Altın Fiyatlarını Ne Bekliyor?

2014’te Altın Fiyatlarını Ne Bekliyor?

2013 yılını aşırı düşüşler ile geçiren altın, 2014’te nasıl bir yol izleyecek? Belki de en merak edilen sorulardan birisi bu. Analizler, yorumlar, ünlü yatırımcıların fiyat tahminleri çoktan yapılmaya başladı bile. Hatta George Soros, Morgan Stanley gibi isimlerin 2014 altın tahminleri 2013 yılında yapıldı, bu yıl da revize edilerek ..

Okumaya Devam Et

Altın ve Dolar

Altın ve Dolar

Bilindiği gibi finans piyasalarında altın, Amerikan doları üzerinden işlem görmektedir ve bu nedenle de altın ile dolar arasında ters orantılı bir ilişki söz konusudur. Amerikan dolarının yükselmesi altının düşmesine neden olmaktadır ve yatırımcılar da daha yüksek kazanç elde edecekleri düşüncesi ile emtialar yerine likiditeyi tercih..

Okumaya Devam Et

Altın Fiyatları Tırmanıyor

Altın Fiyatları Tırmanıyor

Altın fiyatları bu ayın en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu tırmanışın en büyük etkeni ise dünyanın en büyük altın destekli exchange traded fonu olan SPDR Gold Trust altın varlıklarının Haziran ayından bu yana ilk kez yükselişe geçmesi oldu. Altına bağlı olarak diğer değerli maden ve metallerde de yükselişler gözleniyor. Spot altın ..

Okumaya Devam Et
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234

Altın Borsası
Altın Borsasını takip edip güncel yorum ve tahminleri incelemeden altın alımı yapmayın!